Na rozcestí aneb jak dál?

Když jsem na začátku ledna sepisoval své shrnutí předešlého roku a cíle pro letošní rok, tak jsem předpokládal, že se budu blogu věnovat pravidelně. Dnes je to již skoro půl roku a jistě pozorným čtenářům neuniklo, že jsem za tu dobu nic nepublikoval.

Pokud píšete vlastní blog, tak asi tušíte, proč tomu tak bylo. Jednoduše chyběla chuť k psaní a nechtěl jsem ze sebe nic páčit, jen kvůli tomu, aby zde přibyl nový článek. Chuť k psaní mi bralo velké vytížení z pracovních i školních povinností. Téměř celý půlrok jsem jel na maximum a pracoval jsem od rána do večera. Můj denní režim se většinou skládal z psaní diplomky nebo učení na semestrální zkoušky a státnice. K samotné práci na webech jsem se dostával až v pozdních odpoledních hodinách a končil jsem kolem 22:00. Asi si tedy umíte představit, že moje chuť k sepsání jakéhokoliv blogpostu byla na úplném minimu.

Naštěstí toto období nedávno skončilo a mohu prozradit, že se tvrdá práce vyplatila ve všech směrech. Podařilo se mi úspěšně sepsat a obhájit diplomku, zvládnout státnice a v podnikání se mi daří lépe, než jsem pro tento rok očekával.

Na chvíli, kdy konečně dostuduji, jsem se strašně dlouho těšil, ale zároveň z ní měl i menší obavy. Uvědomoval jsem si totiž, že si budu muset konečně odpovědět na mnoho pracovních otázek, které výrazně ovlivní můj život. Už zde není žádný balvan, který bych musel vláčet a omezoval by mě v dalším rozvoji. Ač se mi v affiliate marketingu daří a z finančního hlediska nemám důvod ke změně, tak cítím, že to není oblast, které bych se chtěl věnovat třeba i za 5 let.

Již ve svém shrnutí minulého roku jsem naznačoval, že by mě lákala i práce v agentuře, kde bych přišel více do kontaktu s lidmi i se znalostmi kolem online marketingu. V posledních dnech jsem dokonce pročítal i několik inzerátu, ve kterém se hledají zájemci o SEO, linkbuilding nebo ecommerce marketing obecně. Musím říci, že mě některé nabídky dost zaujaly a vážně jsem uvažoval o sepsání CVčka a zaslání na kontaktní osobu. Nakonec jsem si to ještě rozmyslel, protože chci mít „volné“ léto na nabrání fyzických i psychických sil po nedávných náročných měsících a pořádně si utřídit myšlenky o tom, co vlastně chci. Asi by nebylo fér, kdybych se teď nechal zaměstnat a po pár měsících zjistil, že se chci přece jen věnovat radši vlastním projektům.

Čekají mě tedy měsíce plné přemýšlení a rozhodování o budoucím směru. Byli jste někdy ve stejné situaci? Jak jste to řešili? Šli jste do toho po hlavě nebo jste dlouze přemýšleli a vyhodnocovali?

2 komentáře u „Na rozcestí aneb jak dál?

 1. No ja som z tých, čo radšej chvíľu premýšľajú, skúšajú, porovnávajú. Radšej po skončení veľkého projektu oddychujem a pri tom sondujem, čo by ma bavilo a živilo ďalej, ako skočiť bezhlavo do ďalšieho kolotoča.
  Záhradkár poslední článek…A už grilujemeMy Profile

 2. Ahoj, jsem v podstatě velmi podobné situaci, odhaduju že jsem tak o rok dva starší. Akorát si nepíšu blog. 🙂 Mám teď čerstvě dostudováno/odstátnicováno a byznys mi funguje výborně.

  Akorát mě to začíná nudit a cítím, že jsem uvíznul v takové zóně komfortu, kdy mě nic nenutí víc dělat a víc se snažit. Přemýšlel jsem taky nad tím nechat se zaměstnat, čímž by člověk získal zkušenosti z jiných oblastí, a dostal se mezi lidi, naučil se jak fungují procesy ve firmách atd.

  Akorát u mě je problém, že nemám moc rád být „pod někým“ a finančně bych si pohoršil ne jen o pár tisíc, ale řádově (tzn. o nulu a nějaký násobek méně). Na druhou stranu si uvědomuju, že tenhle byznys (affiliate, leadgen, arbitráž trafficu) tu nemusí být věčně a co pak budu dělat za pět let že…

  Hodně by mě lákalo rozjet startup/firmu, ideálně v úplně jiném odvětví, kde je šance, že si člověk trochu rozbije hubu, ale spoustu se toho naučí. 🙂 Ale zase nemám motivaci se do toho pouštět…

  Můžeš mi napsat, určitě odpovím. Nebo třeba můžeme pokecat na nějakém eventu/konferenci, pokud něco bude. Jak se říká víc hlav víc ví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge