Rozhovor s TOP affilákem Tomášem Dekanem

Tomáš Dekan patří mezi nejlepší affiláky v České republice a je jedním z mála úspěšných affiláků, kteří se nebojí vyjít na veřejnost a prozradit něco ze svého života a affiliate zkušeností. Momentálně se hodně zaměřuje na rozvoj affiliate sítě Affilnet.cz, ve které je již přes 30 kampaní a další se budou brzy přidávat. Kromě affiliate sítě se také rozhodl uspořádat online kurz Affiliate Mystery, který by měl pomoci začínajícím i pokročilým affilákům v cestě za vyššími výdělky. Pokud se o affil zajímáte, tak si určitě pusťte skoro dvou hodinový webinář, naleznete ho zde.

Ale ještě před webinářem si přečtěte odpovědi, které mi Tomáš poskytl. 🙂

Ahoj Tomáši, prozradíš nám, kdy jsi s affiliatem začínal?

Budou tomu zhruba 4 roky nazpět, co jsem se affilu začal věnovat naplno.

Mezi affiláky jsi vnímán jako TOP affilák. Jak sám definuješ TOP affiláka a existuje ještě nějaká úroveň nad ním?

Top affilák, to zní opravdu hezky, rozhodně se ale sám za něj nepovažuji. Popravdě nejsem na to sám a nemyslím si, že affil jako takový jde dělat pouze jako one man show. Pracuji v týmu, ze kterého jsem nejvíce v tuto chvíli vidět já. Top affilák je v mém pojetí tedy ten, kdo se věnuje affilu opravdu naplno. Samozřejmě jen práce nestačí, potřebuješ také dobře fungující tým.

Kolik je podle tebe v ČR TOP affiláků? A kolik affiláků vydělávající aspoň 20 000 Kč?

TOP Affilaků může být u nás zhruba 20-25. Střední třídou si nejsem přesně jistý, jen hrubým odhadem bych řekl okolo 100, což určitě není hodně.

Za jak dlouho ses dostal z nulových výdělků na úroveň TOP affiláka?

Na samém počátku šlo spíše o štěstí a také o dobré rozhodnutí učit se Affiliate v USA. I z toho důvodu jsem byl o dost napřed, ale i tak to trvalo bezmála 3-4 roky.

Za vzestupem bylo určitě hodně práce, jak vypadá tvůj běžný den a jak dlouho pracuješ? Věnuješ se práci každý den?

Ano, pracuji každý den, i když o víkendu si volno udělám. Jsem věřící, takže v neděli chodím do kostela 🙂 a snažím se trošku víc odpočívat.

Jak tedy vypadá můj klasický den? Vstávám v 8:30, zkontroluji emaily a samozřejmě na ně hned odepisuji. 10:00 – 10:30 přijíždím do kanceláře, zjišťuji jaký je stav věcí, co se musí udělat. Navzájem si zadáme úkoly, každý má na starosti určitý segment a přeci jen díky tomu, že nás je více, musí existovat určitá kooperace. Samozřejmě kontroluji práci, kterou mám na starosti já. Cca v 18:00 jedu domů, zhruba hodinu si dám relax, koukám na seriál nebo jdu spát. Pak vstanu a pracuji tak do 2-3 hod. Zjišťuji, co je v oboru nového, co by se dalo využít atd 🙂

Věnuješ se affilu sám nebo pracuješ v týmu? Kolik vás je? Patřili byste mezi TOP affiláky i při rozpočítání výdělků na osobu?

Ano pracujeme v teamu, i když každý máme ještě své aktivity a pokud bychom dělali každý zvlášť, pořád jsme v TOP 🙂

Před rokem jsi v rozhovoru na Affilak.cz tvrdil, že se chcete posunout do TOP 5 českých affiláků. Podařilo se?

Ano, myslím si, že jsme v TOP 5 🙂

Jaké máš plány pro příští rok?

U mě je plán jasný, pořádně nakopnout Affilnet.cz a udělat z něj nejlépe hodnocenou affiliate síť u nás. Bude to stát hodně času i peněz, ale povede se to :). Tím, že známe affil svět z jednoho pohledu, chceme do České republiky přivést právě ten komfort, který je pro affiláky v zahraničí již zcela běžný.

Jinak plánuji svůj vlastní projekt, chci jej pustit na začátku příštího roku. Pokud se vše samozřejmě stihne. Projekt bude mít svůj affiliate program, ale to bude tak vše, co bude mít s affilem společného. Chci si také zkusit vybudovat svůj start up 🙂

Kolik provozuješ webů? Máš pouze výdělečné weby nebo si ponecháváš i weby, které ti přímo nevydělávají, ale mohou se použít pro SEO, sbírání emailů, apod.?

Webů máme opravdu mnoho. Především to jsou podpůrné weby jen na odkazy.

Kde sháníš traffic? Zaměřuješ se na organic nebo využíváš všechny zdroje (PPC, FB,Youtube,email) rovnoměrně?

Všechny zdroje, mnohdy i takové, které by třeba ani někoho nenapadly.

Ukážeš nějaký svůj affilweb?

Nedávno jsem dokončili redesign www.fajnpujcka.cz a teď připravujeme slevový agregátor www.dayla.cz , který zatím běží ve své vánoční verzi na vanoce.dayla.cz

Na jaká témata tvoříš weby? Jsou podle tebe tyto témata nejzajímavější z pohledu výdělků nebo ses na ně zaměřil například kvůli poměru náročnost prosazení/výdělky?

Nedávno jsem v jednom americkém affiliate kurzu viděl, že se tam prosazuje model CPA :), což je platba za akci. Uvědomujeme si, že neděláme moc retail, ačkoliv i v něm plánujeme pár projektů.

Myslím, že by měl správný affilák reinvestovat část výdělků. Řídíš se tím také? Kolik % z výdělků reinvestujete?

Kolik reinvestujeme? Dobrá otázka, počítám tak 75% především do náboru nových lidí, do reklamy, odkazů atd. Chceme rychle růst.

Kdybys teď začínal s affilem, na co by ses zaměřil – finance, cestování, móda nebo jiné téma? Věnoval by si se ČR nebo zahraničí?

Možná bych rovnou začal s financemi než s travelem, ale vše je k něčemu dobré, takže bych nic neměnil.

Co považuješ za těžší, dostat se z 0 na 10 000 Kč měsíčně nebo z 10 000 Kč na 50 000 a víc Kč?

První možnost, protože vytrvat na začátku je opravdu těžké a kdo to vydrží, většinou z cesty už nesejde.

Kde by podle tebe měl brát začínající affilák informace a jakým zdrojům by se měl naopak vyhnout?

Informace? Určitě ne na webtrhu, ale řekl bych, že ze zahraničí vám dá hodně warriorforum, kde je dost dobrých kurzů. Není tam špatné začít. U nás pak určitě affilblog.cz a affilak.cz

Prozradíš nám nějaké moudro na závěr? 🙂

Věřte v sebe, že to dokážete a prahněte po informacích 🙂

Děkuji Tomášovi, že si udělal čas a odpověděl mi na otázky.

Doufám, že byl rozhovor zajímavý a přínosný, pokud by vás ještě něco zajímalo, tak se můžete zeptat v komentářích.

7 komentářů u „Rozhovor s TOP affilákem Tomášem Dekanem

 1. Pobavila mě informace o nedělních návštěvách kostelu vs nabízení výhodných půjček :-).

 2. top 5? To se mi nechce moc verit. nejvetsi podle me budou
  CJ, Cresco, Potenza, Espoluprace, Adbenefit, ehub. Affilnet je vetsi nez nektera z techto?

 3. Tak za 1. alkohol skoro nepiju 🙂

  Počítam, že časem přestanu uplně. Ano TOP5 affiláků, i když protože jsme i publisher v affilnetu 🙂 tak třeba i Affilnet je v TOP5 🙂

  Půjčky, je to součást businessu, a protože je nás několik tak půjčky děláme kdybych tam byl sám tak je třeba už nedělám.

  Ke kostelu 🙂 je to fajn místo člověk si uvědomí, že plno lidí je na tom hůř než on sám, a měl by mít pořád pokoru sám před sebou i před ostatníma lidma.

 4. Škoda, že žádná síť nezveřejňuje žebříček svých top publisherů. Hned by se dalo odhadnout, jak početná je TOP skupinka. Aff. příjem přes 100k má určitě víc než 20 lidí – už jen proto, že jsem k nim ještě poměrně nedávno patřil :Đ. Jinak fajn rozhovor, ikdyž ne moc do hloubky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge