Jak vydělat peníze na internetu? Affiliate marketingem!

Internet je oblíbeným nástrojem přitahující pozornost všech, kteří hledají další zdroje výdělků. Jedním ze způsobů, jak vydělat na internetu, je affiliate marketing.

Affiliate marketingu se věnuji již více jak rok a tudíž vím, že se jedná o seriózní způsob vydělávání na internetu. Velmi zjednodušeně by se mohl affiliate marketing definovat jako získávání provizí za doporučení produktů/služeb a přivedení zákazníka k prodejci.

Stejně jako v každé jiné činnosti, tak i u affiliatu jsou začátky nejtěžší. Pokud se jím však budete dlouhodobě zabývat, vzdělávat se a zkoušet nové metody, tak se výsledky dostaví. První provizi za uskutečněný prodej jsem získal asi 1 měsíc poté, co jsem se affiliatem začal zabývat. Tehdy to však byla také jediná konverze na další týdny.

Dnes je to již jiné. Uplynulo něco málo přes jeden rok od doby, kdy jsem se zaměřil na affiliate. Během tohoto období jsem se zabýval affiliate marketingem pouze okrajově během svého studia na VŠ a přesto se výsledky dostavily. Dnes se mi připisují konverze takřka každý den a když se poštěstí, tak i několik konverzí za den!

Affiliatu jsem se nevěnoval naplno, ale i tak jsem se dostal na úroveň, kdy mi výdělky dostatečně pokryjí náklady spojené se studiem a zároveň si mohu  dovolit část výdělků reinvestovat do svých projektů.

Momentálně určitě nepatřím mezi velké affiláky, ba co víc ani mezi středně velké affiláky, kteří působí v České republice. TOP affiláci vydělávají desetitisíce měsíčně. Chci se k nim však během příštího roku výrazně přiblížit, protože se již budu moci plně soustředit na své projekty a  věnovat  se affiliate marketingu.

Od koho se učit?

Pokud vás affiliate také zaujal a chcete se o něm dozvědět více, tak zde je seznam několika větších českých affiláků, kteří se dělí o své znalosti a zkušenosti. Doporučuji je sledovat, protože člověk by se měl učit od těch nejlepších!

František Szabó – @frantisekszabo , www.Affilblog.cz

Průkopník mezi affiláky, kteří se dělí o své znalosti. Založil oblíbený blog věnující se affiliate marketingu Affilblog.cz a zároveň píše knihu na stejné téma. Mezi nejoblíbenější články, které byly na blogu publikovány patří články věnující se tvorbě affiliate webů a rozhovory se zástupci z řad affiláků i affiliate manažerů. Dle slov Františka Szaba bude rok 2014 rokem velkých změn. Kromě dopsání dlouho očekávané Affiliate knihy by měly proběhnout velké změny i na samotném Affilblogu. Z převážně one man show by se mělo přejít na týmovou spolupráci, protože by se měl projekt rozšířit a zaměřit na další témata. Zároveň se budou častěji publikovat konkrétní příklady a změny se dotknou i recenzí affiliate programů. Rozhodně se máme na co těšit.

Pokud se chcete podílet na tvorbě nového Affilblogu, tak napiště na ja@frantisekszabo.cz

Michal Majgot – @Maigicz , Affilak.cz , Affilaci.cz 

Další velký affilák, který se dělí o své zkušenosti v magazínu Affilak.cz a ve fóru Affilaci.cz. Michal Majgot má bohaté zkušenosti jako affiliate partner i jako affiliate manažer. Momentálně se zabývá elitním affiliate clubem, který cílí na větší affiláky. Na podporu českých affiláků se dělí o své zkušenosti a občas poodkryje zákulisní informace. Stejně jako u Affilblogu, tak i zde se pro příští rok můžeme těšit na knihu věnující se affiliatu. Nedávno publikoval seznam TOP affiláků, které se vyplatí sledovat na Twitteru. Kromě toho Michal připravuje i další vychytávky pro affiláky, ale konkrétní být nechtěl. Stejně tak se můžeme těšit na přísun ještě kvalitnějších článků v magazínu. Dle jeho slov jsou současné články pouze čajíčkem oproti chystaným článkům!

Petr Baloun – @affiliatemagazi , www.Affiliatemagazin.cz

Top affilák, který funguje na Twitteru jako RSS čtečka 🙂 Upozorní na vše, co se týká affiliate marketingu. Každý měsíc také vydá článek upozorňující na nejzajímavější události v affilu za daný měsíc.

Petr Baloun je zářným příkladem člověka, který se k affilu dostal úplnou náhodou, protože jeden ze svých projektů nemohl monetizovat přes PPC a tak se rozhodl vyzkoušet affil. Myslím, že dnes nelituje. V minulosti se mu povedlo objevit i neprobádanou niku, která mu denně dokázala vydělat až 15 000 Kč. Postupem času však tuto niku objevili i další affiláci a výdělky se snížily. Jeho největším současným projektem je NakupniRadce.cz, díky kterému se řadí mezi největší affiláky v České republice. Jelikož je Petr nespokojen s konverzností eshopů a technickými možnostmi eshopů, tak plánuje v příštím roce spustit vlastní projekt. A jako správný affilák samozřejmě nabídne i affiliate program.

Mario Roženský – @mariorozensky , www.mariorozensky.cz , www.affilbox.cz , www.affiliateacademy.cz

Provozovatel rožšířeného affiliate softwaru Affilbox, díky kterému můžete velmi snadno rozjet vlastní affiliate program. Tento software je navíc velmi snadný na ovládání a tak se mohou do affiliatu lehce zapojit i začátečníci. Pro lidi, kteří se chystají rozjet svůj vlastní affiliate program si Mário připravil online kurz Affiliate Academy, ve které vysvětluje vše potřebné pro bezproblémový rozjezd programu.

Kromě toho si vede vlastní blog, na kterém naleznete spoustu zajímavých informací z pohledu affiláka. Stačí se podívat do archivu.

Tomáš Dekan – AffiliateMystery.cz , www.Affilnet.cz

Tomáš Dekan je posledním z řady velkých affiláků, kteří se rozhodli přispět svými znalostmi a podpořit rozvoj affiliate marketingu v České republice.  Jako provozovatel affiliate sítě Affilnet se rozhodl vytvořit online kurz Affiliate Mystery, ve kterém si dává za úkol pomoci k vytvoření střední vrstvy affiláků, kteří budou pravidelně vydělávat aspoň 20 000 Kč měsíčně. Projděte s ním kurz, kde vám vysvětlí jak začít s affiliatem od nuly, jak vytvořit konverzní web, jak vybrat správný affiliate program, jak na propagaci a mnoho dalšího.

Koukněte se na jeho kurz Affiliate Mystery, dozvíte se tam odpověď na otázku, kolik vydělávají největší affiláci v České republice.

14 komentářů u „Jak vydělat peníze na internetu? Affiliate marketingem!

  1. Seznamů není nikdy dost 😀 Ne vážně, občas jsem překvapen, kolik lidí nezná tyto základní zdroje.

   Určitě by neškodilo, kdyby se o affilu mluvilo více, zvýšil se zájem o něj a i firmy by do něj více investovaly.

   1. Problém je v tom, že se lidi bojí kopírování svého nápadu. Franta by určitě sám mohl potvrdit, kolik lidí okopírovalo např. memetrička.
    Affil by chtěl dělat každý, každý si přečte pár článků a už v tom vidí zlatý důl. OK – zkusím to, řekne si. Takže něco okopíruje. Jenže ouha ono to nejde. Pokud nepřemýšlí, souvisle nemaká, ty tisíce v tom neuvidí. Maximálně si šáhne na pár stokorun. Affil je dost často spojován s termínem pasivní příjem, jenže to je blbost.
    Mimochodem přímo smrtící je kombinace dvou informací, kterou lze vyčíst z řady článků – tohle vydělává a nejlepší affiláci točí statisíce měsíčně…
    Nic tohle je na větší článek, asi něco napíšu.
    Radek P. poslední článek…Nejprodávanější kuchyňské roboty za měsíc říjen 2013My Profile

    1. S tím kopírováním bych to tak žhavě neviděl. Jak jsem psal dříve, mým cílem nejsou malé weby, ale větší weby a ty se opravdu kopírují špatně.

     U Franty to byl specifický příklad. Prozradil zajímavou niku, ukázal jak na to a následně se vyrojilo plno kopií. A to doslova. Přesto na tom jako affiliate manažer Trikátora nemusel prodělat. Záleží, jak to s nimi má domluvené.

     Pasivní příjem neuznávám, tak doufám, že tento článek nevyzněl v tomto smyslu. Sám píši, že se tomu věnuji již delší dobu, sice to není momentálně priorita, ale stejně se výsledky dostavují.

     Chce to makat a neusnout na vavřínech. To ale platí i pro jiné práce.

    2. Já musím souhlasit, to kopírování láká každého, i já mám občas nutkání vyzkoušet něco úspěšného, o čem se zrovna píše. Když už to někomu sype, je to ověřené a stačí tak jen získat traffic a nasměrovat ho správným kanálem ke konverzím 🙂

     Jeden z velkých affiláků u nás imho proto skoro vůbec nepíše a není ani vidět, přestože na pojištění a půjčkách dělá velké peníze.
     Radek poslední článek…Jak začít podnikat na internetuMy Profile

  1. Osvěty je zatím málo, ale to se v příštím roce doufám změní. Affilblog i Affilak mají zajímavé plány, tak snad se jim je podaří realizovat.

   Snad se také o affilu rozepíší i ostatní affiláci. Nemusí se jednat pouze o větší affiláky, však sám mezi ně zatím nepatřím a i tak se snažím o tom psát. Důležité je vytvořit komunitu, která se nebude bát prozradit něco ze svého knowhow. Samozřejmě nikdo neprozradí vše, ale pokud každý přispěje něčím, tak to dohromady bude slušný základ pro lidi, kteří o affilu nikdy neslyšeli.

  1. Rozhodl jsem se pro obory, ve kterých bych si uměl představit i vlastní projekt, nejen affil. Tzn. travel a zkušebně módu (trička).

   Affilák by měl myslet na zadní vrátka, protože se affiliate program může ukončit a nemusí se najít solidní náhrada. Co pak s webem?

 1. V affilu je ohromná síla. Jen by to chtělo více evangelizace mezi provozovateli; dost se množí podvodníci, kteří nevyplácejí provize.

   1. Abych to upřesnil 😉 – nevyplácet provize začínají firmy, které dříve bez problémů platily. Jinak samozřejmě při výběru affilu je více důležitých aspektů, než jen výše provize.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge