Čas začít dělat weby pořádně!

Dnes volně navazuji na článek Je méně více?, ve kterém jsem se zabýval výhodami tvorby menší sítě webů. Vyjmenoval jsem pár pozitiv, ale negativa jsem nerozebíral. Z mého pohledu je tím největším negativem kvalita webů. Pokud tvoříte weby na způsob „One Man Show“, tak není možné vytvořit v krátké době více opravdu kvalitních webů. Bohužel se tento problém týká i mých webů.

Nízká kvalita některých webů mi vadí a donutila mě ke změně myšlení při tvorbě webů. Hlavními důvody této změny jsou:

 • zvýšení zisků
 • mít se čím pochlubit přátelům a nestydět se za weby

Změnou přemýšlení nad weby jsem se začal zabývat během léta, kdy jsem dospěl k názoru, že je něco špatně. Nad weby jsem trávil dost času, ale výsledky nepřicházely. Důvodem, proč se nedostavily výsledky, byla velká roztříštěnost. Dělal jsem na všem a vlastně na ničem. Neustále jsem přecházel z jednoho webu na druhý a díky tomu jsem zbytečně ztrácel čas, který jsem mohl využít lepším způsobem.

Proto jsem se rozhodl, že se vždy budu věnovat pouze jednomu webu a až když se dostane na určitou úroveň, tak se přesunu k dalšímu webu.

Vyplatila se tato změna?

Sice uplynulo pouze pár týdnů, ale již teď mohu konstatovat, že se změna vyplatila! Díky zaměření pouze na jeden konkrétní web se cítím daleko lépe, napadají mě lepší řešení a hlavně vidím výsledky mého snažení mnohem dřív.

Od léta jsem se věnoval webu zaměřeného na prodej víkendových pobytů v Paříži. Výsledek? Během posledního měsíce se web dostal na zajímavé pozice ve vyhledávačích a vydělal stejné peníze jako za celou dobu jeho existence. 🙂

Nyní pracuji na dalším webu a popravdě se hodně těším na výsledek, protože se domnívám, že to bude nejlepší (neříkám nejziskovější 😀 ) affiliate web ve svém oboru.

 

9 komentářů u „Čas začít dělat weby pořádně!

 1. Po pár dnech volna, které jsem si tento týden dal, jsem se dnes ráno probudil a napadla mě stejná myšlenka. Rozhodl jsem se osekat svoje „portfolio webů“ na téma půjček ještě víc a rozhodl jsem se, že se zaměřím jen na 2 nejvýdělečnější weby, jeden jede přes affil, druhý přes Sklik. Začínám si myslet, že právě ten focus na jednu věc je možná ta cesta, která nás může posunout o level výš, tam, kde se podnikání bere opravdu vážně 🙂 (nemyslím to nijak špatně)
  Radek poslední článek…Proč nejsou nové reporty?My Profile

  1. Určitě je správnou volbou soustředění se na pár vybraných webů. Řekl bych, že se při „One Man Show“ dají slušně zvládat 2-4 weby. Samozřejmě za předpokladu najmutí copywriterů. Sám jsem si vybral ze současných webů 3 weby, kterým se budu věnovat z cca 90%. Zbylý čas věnuji udržování ostatních webů. S tím souvisí, že jsem si pro zbylé weby vytyčil termín, do kterého se musí dostat na určitou úroveň, aby mi pomáhaly financovat hlavní weby. Takže se jich nehodlám zbavovat, však výdělečné weby se neprodávají 😀

 2. Focus na jeden dva velké weby je super, ale trochu se obávám že časem člověk na jedno téma vyhoří. Proto si myslím že vícero témat je lepší. Samozřejmě u konkurenčních nik je to trochu jiné. Jsem zvědav na vaše zkušenosti.
  Kamil Staš poslední článek…Bitva o Morii XI.My Profile

  1. Vyhoření bych se nebál v případě, že tvoříš weby na téma, které ti je blízké. To je také důvod, proč se doporučuje pracovat na webech, jejichž téma je tvým koníčkem. Nejenže je pak tvoje práce většinou kvalitnější, ale navíc tě baví a nehrozí vyhoření.

   Většina témat se dá škálovat. Např. moji hlavní tématikou je „cestování“, které můžu škálovat na prodej letenek/zájezdů, obecné informace o destinacích, recenzování turistického vybavení,…
   Většina velkých témat se dá škálovat a člověk tak může měnit mít rozmanité činnosti při zachování tématiky.

   Pokud se přesto obáváš vyhoření a chceš se zabývat různými tématy, tak doporučuji, aby byly obory aspoň trochu podobné. Budeš tak moci využít synergie a dosáhnout lepších výsledků.

 3. Mňa pri tomto týpe uvažovania o tvorbe webu napadlá jedna myšlienka, že čo ak bude niekto venovať stovky hodín práce na jednom webe miesto vytvorenia zopár menších a ono to nakoniec aj tak nebude fungovať a nič z to nezarobí ? Ale ako sa hovorí, kto neriskuje ten nevyhráva 🙂

  1. Myslím, že poznáš mnohem dříve než za stovky hodin zda má tvé snažení nějaký smysl 🙂

   Pokud bych přemýšlel nad podobnými otázkami, tak bych si mohl položit i opačnou otázku. Co když budu věnovat stovky hodin práce nad malými weby a oni poté nebudou vydělávat?

   Úspěch nemáš zaručený u velkého ani u malého webu, ale pokud věci děláš správně a vytrvale, tak se výsledek vždy dostaví. Dříve nebo později 😀

 4. Padli zde dvě myšlenky, které bych podtrhl a souhlasil s nimi. Soustřeď se na jednu věc a tu dělej pořádně -mnoho lidí se neumí soustředit na více cílů stejně silně, a proto je asi doporučována tato myšlenka. Druhá dělej věci vytrvale. Uspěch nepřijde za někým kdo sedí na zadku. Ale příjde pokud budeš makat a věřit (samozřejmě, že víra znamená rozumně uvažovat a analyzovat).

  Můj poslední článek je:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge