Je méně více?

Jistě znáte pořekadlo „Méně je někdy více“, platí to však i u webů? Mnoho blogerů se již zamýšlelo nad tím, jestli je lepší tvořit desítky menších webů nebo spíše nižší jednotky větších webů. Většinou se shodli, že toto pravidlo opravdu platí i u webů a neplatí tak rovnice „více webů = více peněz“.

Je správné hodnotit úspěch webu pouze na základě vydělaných peněz?

Domnívám se, že není možné vyřknout jednoznačnou odpověď. Důležitou roli hrají vaše osobní kritéria a potřeby. Přesto si myslím, že není na škodu vlastnit více menších webů, ne-li dokonce síť menších webů vydělávajících menší částky.

Proč je vhodné vlastnit síť menších webů?

  1.  Menší weby, které netvoří zásadní podíl na vašich příjmech jsou skvělým prostorem pro testování novinek. Dozvěděli jste se o novém trendu, ale máte strach zkoušet novinky hned na hlavním webu? Jednoduše novinku otestujte na menším webu.
  2. Pokud běží vaše velké i malé weby na stejném systému, tak jsou malé weby vhodné pro zaškolování nových spolupracovníků. Přeci si začátečníka nepustíte hned na web, který vás živí.
  3. Trpí vaše hlavní weby sezónními výkyvy? Vytvořte si menší web, který bude mít hlavní sezónu v období útlumu hlavního webu a tak vykryje nižší příjem z hlavního webu.
  4. Tvoříte weby s podobnou tématikou? Větší síť webů vám pomůže nastartovat nový web, díky prolinkování i doporučení webu současným návštěvníkům.
  5. Další výhodou sítě webů je zajištění aspoň základní diverzifikaci příjmů a tak i stabilitě příjmů. Z doslechu i vlastních zkušeností doporučuji, aby menší weby tvořily aspoň menší desítky % vašich příjmů.

Důvodů proč tvořit síť webů by se určitě našlo více, pokud vás něco napadá, tak budu rád za příspěvek v komentářích. 🙂

1 komentář u „Je méně více?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge